4. MEĐUNARODNO HODOČAŠĆE ZA OSOBE S INVALIDITETOM “U MARIJINOJ ŠKOLI” 2015.

datum: 11.06.2015.

U Međugorju u četvrtak, 11. lipnja počinje Četvrto međunarodno hodočašće za osobe s invaliditetom.  Glavni organizator je Udruga „Susret“ iz Čitluka u suradnji sa Župnim uredom Međugorje i „Majčinim selom“. Predsjednica udruge Susret Jasminka Vasilj, najavljujući hodočašće koje traje do 14. lipnja, kazala je: „Prijavljeno je oko 1500 sudionika iz raznih zemalja,  Na ovaj broj ćemo dodati 200 sudionika iz naše županije i Zapadno hercegovačke županije koji će aktivno sudjelovati i dolaziti svaki dan na ovaj program, i poslije večernje mise se vraćati svojim domovima. Svi hodočasnici su smješteni prije dva dana zahvaljujući dobroj volji naših župljana“. Govoreći o prošlim hodočašćima, Jasminka je kazala: „Svake godine se povećava broj hodočasnika. Ljudi odlaze iz Međugorja s prekrasnim iskustvima. Mi smo prvi put prošle godine imali hodočasnike iz Latvije, Ukrajine i Poljske. Dolaze velike skupine, ljudi trebaju putovati po dva dana u autobusu. To su osobe s invaliditetom, ali njih u Međugorje vuče ovo hodočašće gdje su od međugorskih župljana primljeni otvorena srca i zato se u Međugorje ponovno vraćaju“. Župljani župe Međugorje i ove godine darivaju hodočasnicima besplatan smještaj i hranu. (Program)