Početak nove zajednice „Vjera i svjetlo“ u Brotnju

datum: 01.12.2015.

Na prvu nedjelju došašća, 29. studenog, uz svetu misu u 9.30 sati, u međugorskoj župnoj crkvi uz prvu je adventsku svijeću upaljena još jedna svijeća, koja simbolizira početak rada nove zajednice „Vjera i svjetlo“. Svetu je misu slavio međugorski župnik fra Marinko Šakota, a inicijativa je proistekla iz aktivnosti Udruge za pomoć osoba s invaliditetom „Susret“ iz Čitluka te Međunarodnih hodočašća za osobe s invaliditetom u Međugorju. Jasminka Vasilj, predsjednica udruge „Susret“ kazala je: „Slavljena je sveta misa za zajednicu 'Vjera i svjetlo' s područja općine Čitluk koja se okupila u Međugorju, gdje su zajednice 'Vjera i svjetlo'  iz Đakova, Vinkovaca i Zagreba došle i zapalile nama svijeću. Zajednica 'Vjera i svjetlo' skrbi o osobama s invaliditetom, da ih u duhovnom smislu uključi u sudjelovanje na misnom slavlju. Za postojanje zajednice 'Vjera i svjetlo' saznala sam prije dvije godine na hodočašću za osobe s invaliditetom. Mene kao roditelja i kao nekoga tko je gledao naša misna slavlja, oduševilo je to da osobe s invaliditetom aktivno sudjeluju u misnom slavlju. I u razgovoru s našim župnikom, roditeljima i prijateljima udruge mi smo se dogovorili da ćemo pokušati ostvariti to na području naše općine“. Nakon misnog slavlja, nastavilo se druženje u dvorani Ivana Pavla II.